
W tym roku I Komunia św. będzie w naszej parafii w sobotę, 16 maja o godz. 11.00. Od niedzieli dzieci z rodzicami uczestniczą w nabożeństwach Białego Tygodnia: w niedzielę o godz. 11.30, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
Biały Tydzień to siedmiodniowy okres po Pierwszej Komunii Świętej, podczas którego dzieci w strojach komunijnych codziennie uczestniczą we Mszy św. Tradycja ta służy pogłębieniu wiary, wyciszeniu i celebrowaniu przyjęcia sakramentu Eucharystii.
Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważny sakrament w życiu każdego dziecka, oznaczający pełne włączenie do wspólnoty wiernych i Kościoła. Przyjęcie Komunii Świętej przez dziecko to wyjątkowy czas umocnienia wiary. Rolą tego wydarzenia jest przede wszystkim duchowe przygotowanie do świadomego uczestnictwa w Eucharystii i życiu sakramentalnym. Biały Tydzień jest okresem zaraz po uroczystości przyjęcia sakramentu, gdzie można świętować ten wyjątkowy czas w swoim życiu. Dzieciom towarzyszy rodzina. Tradycja wywodzi się z pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy nowo ochrzczeni nosili białe szaty przez tydzień.