
Biskup Sosnowiecki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz innych form pokuty w piątek, 1 maja 2026 r., dla wiernych przebywających na terenie Diecezji Sosnowieckiej.
Korzystających z dyspensy zachęca się do podjęcia w tym dniu dowolnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia.