
1. W tym tygodniu: dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny, rozpoczyna się okres zwykły. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. We wtorek Dzień Matki. W czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na pomoc w remoncie spalonego pomieszczenia na plebanii w kościele w Sosnowcu - Porąbce. Za dwa tygodnie natomiast zbiórka do puszki na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Od poniedziałku do soboty Msze św. w kaplicy o 18.00 z nabożeństwem majowym. Wyjątkiem jest wtorek, wtedy msza św. o 7.00 rano.
2. Jest już Księga Intencji na przyszły rok. Msze św. można zamawiać na razie tylko w kancelarii wtedy, gdy jest czynna. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w czwartek nieczynna, ponieważ planowane jest spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, ostatnie przed wakacjami, planujemy 14 czerwca o 11.30.
4. Dzisiaj jest Niedziela Serca dla Parafii. Panowie Franciszek i Waldemar zamontowali dwie dodatkowe lampy na fotokomórkę na zewnątrz kościoła od strony plebanii. Bardzo im za te pracę dziękuję. W prezbiterium naszego kościoła zainstalowane zostało już tzw. miejsce przewodniczenia. Ambonka jest konstrukcji metalowej. Koszt: 2200 zł. Częściowo koszt ten pokryli rodzice i dzieci pierwszokomunijne.
5. Spotkanie parafialnej grupy synodalnej odbędzie się 28 maja (czwartek) o godz. 19.00. Chętnych już zapraszamy. Można się zgłosić do p. Teresy Musiał lub proboszcza.
6. Bardzo dziękuję uczestnikom wczorajszej bardzo udanej pielgrzymki parafialnej do Szczyrku i na Szyndzielnię. Dziękuję panu kierowcy, paniom Agnieszce i Annie.
7. Dzisiaj nasz parafialny odpust. Kazania głosi ks. Mirosław Tosza, założyciel wspólnoty Betlejem w Jaworznie. Ks. Mirosław w latach 1994 - 1998 pracował w naszej parafii. „Bóg zapłać” za budujące słowo.
Dziękuję pani Agnieszce Furtacz, która towarzyszyła nam po raz pierwszy prowadząc śpiew i animując modlitwę. Pani Agnieszka jest osobą wszechstronną, ponieważ wczoraj pomogła nam w pielgrzymce jako przewodnik beskidzki, zaskakując swoją wiedzą i... wiecznym uśmiechem. Dziękuję dzieciom przygotowanym przez naszą panią Annę Paździor, służbie liturgicznej i panu kościelnemu, górnikom, paniom, które przystroiły kościół pod kierunkiem pani Bernadety.
Wszystkim parafianom i gościom życzę opieki naszej Patronki, Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.