Boże Ciało AD. 2026

Kiedy wstaliśmy rano w dzień Bożego Ciała, było deszczowo. Pierwsza myśl: jak przeprowadzimy procesję do czterech ołtarzy. Kiedy rozpoczęła się Msza św., deszcz przestał padać. I wszystko poszło pięknie i dostojnie.

Bardzo dziękuję wszystkim dużym i małym za przygotowanie tego wydarzenia. Dziękuję Żywemu Różańcowi, górnikom, dzieciom komunijnym i nie tylko, ministrantom, pani katechetce i innym paniom czuwającym nad całością, policji pilnującej porządku, konstruktorom i dekoratorom ołtarzy. Po raz pierwszy jako kantor był z nami p. Mateusz Pilawski. Ad maiorem Dei gloriam...

foto: Kinga Popowska