
W drodze do I Komunii św. dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. W czwartek o godz. 19.00 wraz z rodzicami i bliskim trzymając świece zapalone od Paschału – symbolu Zmartwychwstałego Jezusa dzieci wypowiadały słowa wyznania wiary i wyrzeczenia się złego ducha.
Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przed Pierwszą Komunią Świętą to uroczysty obrzęd, podczas którego dzieci, w obecności rodziców i chrzestnych, świadomie wyznają wiarę, wyrzekają się zła i zapalają świece chrzcielne od Paschału. Jest to kluczowy moment duchowego przygotowania do Eucharystii. Patrząc na te dzieci módlmy się za nie by to spotkanie umocniło ich wiarę oraz wiarę ich rodziców i bliskich.