Rocznica I Komunii

Mieć wypisane przykazania w sercu, wtedy nie ciążą - tego życzył ks. Jarosław dzieciom, które obchodzą rocznicę I Komunii św. i ich rodzinom. 10 maja wszyscy dziękowali za te 12 miesięcy. Najmłodszym życzymy wierności Stwórcy, ich rodzinom dobrego przykładu wiary. A pani Ania, katechetka, otrzymała za trud włożony w przygotowanie do tego wydarzenia piękny kosz kwiatów.

Rocznica Komunii Świętej to piękna tradycja, która upamiętnia to ważne wydarzenie w życiu młodego katolika. To taka trochę „komunia na bis”, ale o bardziej duchowym wymiarze. Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły nam przed rokiem. Pierwszy sakrament pokuty i pierwsze przyjęcie Komunii świętej. Wielki entuzjazm i przeżycia towarzyszące tym chwilom. Stojąc jeszcze raz wspólnie w bliskości ołtarza, ubrani w komunijne stroje, idący w uroczystej procesji po Najświętszy Sakrament. Kolejne radosne przeżycie i przypomnienie, że Jezus żyje i jest obecny w Eucharystii.