
Prośba zanoszona do Pana Boga w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich jest nieustannie aktualna. Wciąż potrzebujemy Szafarzy świętych sakramentów. Coraz mniejsza ilość osób młodych i zaangażowanych w Kościele tym bardziej powinna mobilizować nas i naszych wiernych, by prosić Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo (Łk 10,2).
Z tej racji zapraszam do włączenia się w Sztafetę Modlitw o Powołania. Przez tę wytrwałą i wspólnotową modlitwę pragniemy wyprosić dar nowych powołań dla naszej sosnowieckiej diecezji oraz wesprzeć duchowo Młodych, którzy zwłaszcza w tym czasie podejmują decyzje dotyczące wyboru ich drogi powołania.
W naszej parafii w niedzielę 21 czerwca na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy dziesiątek różańca w intencji powołań. Pamiętajmy też o tej intencji w indywidualnych modlitwach.